Rubriky
do mobilu televizní programy

Televizní program eTVpro pro Android

ikonka aplikace eTVproeTVpro je bezplatná aplikace s českým rozhraním, nabízející televizní program většiny televizních stanic, dostupných v Česku i na Slovensku. Slovenský autor Belenget – student a programátor s vývojem eTVpro začal 28.2.2010, a počátky byly velmi slibné. Program se mi líbí co do grafiky, struktury i způsobu zobrazování informací. Také rychlost zobrazování i nalezení požadované informace byla a stále je vynikající.

Vlastnosti a funkce eTVpro:

  • možnost nastavit si zobrazování pouze oblíbených televizních stanic, i jejich řazení
  • na úvodní obrazovce je vidět, jaká část programů již uběhla, a kolik minut zbývá do jejich konce
  • jednoduchá možnost nastavení upozornění na začátek pořadů, včetně těch opakovaných (seriály, zpravodajství, …), a to volitelně na jeden díl, nebo jedním ťuknutím na celý seriál
  • přehled všech nastavených upozornění
  • oblíbené pořady si lze označit a přistupovat k nim rychle ze souhrnného seznamu
  • aktuální program na několik dní (obvykle 7) předem, včetně popisu a náhledu

úvodní obrazovka eTVpro     program televizní stanice Prima Cool v aplikaci eTVpro

Autor od počátku vývoje eTVpro spolupracoval s uživateli, a program vylepšoval dle jejich nápadů a připomínek. Počáteční nadšení autora však zřejmě díky jeho studijnímu či pracovnímu vytížení i k malému počtu (43) testerů a uživatelů (nejste-li s aplikací na Android Marketu, jako byste nebyli) dlouho nevydrželo, a vydávání nových verzí s vylepšeními mělo čím dál tím delší prodlevy.

Nyní autor eTVpro nejenže neaktualizuje některé televizní stanice (dlouhodobě nedostupné programy televizních kanálů jako HBO, Spektrum, Discovery, JOJ, atd.), ale když vypadne pro české diváky i tak zásadní stanice, jakou je TV Prima (nyní Prima Family), pak se bohužel ukáže problém toho, je-li vývoj aplikace závislý na jediném člověku, který jej navíc má až někde na konci priorit (logicky až po škole a programování, které ho živí).

film na televizní stanici Prima Cool v programu eTVpro     oblíbené vysílání v programu eTVpro

Poslední verze programu eTVpro tak naposledy vyšla 5.4.2011 (0.4.1dev5), na mé připomínky ohledně dalšího vývoje autor zareagoval 16.11.2011, a od té doby se už nic neděje.

nastavení programu eTVproProgramy televizních stanic aplikace eTVpro stahuje na paměťovou kartu (do složky sdcard/data/eu.iiim.etvpro), takže zbytečně neubírá prostor v paměti telefonu.
Jelikož soubor s náhledy, s daty programu eTVpro a vším potřebným na dalších cca 20 dní zabírá přibližně 2 MB, doporučujeme k jeho využívání mít v telefonu paušál pro Internet v mobilu.
Např. u T-Mobile už dnes vyjde paušál za tarif Internet v mobilu Standard na přijatelných 116/139 Kč bez/s DPH, v této ceně je přenos až 200 MB měsíčně. Výhodou je, že kdybyste těch 200 MB dat překročili, nenaúčtuje vám operátor ani korunu navíc, pouze se do konce zúčtovacího období zpomalí rychlost připojení k internetu.

Nikde v aplikaci eTVpro kupodivu nenajdeme číslo používané verze, ale program sám upozorní na to, je-li dostupná jeho nová verze.

Program eTVpro bohužel není dostupný na Android Marketu, je tedy nutné si jej stáhnout z webu autora: http://dev.iiim.eu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *